Kutuurikeskuse erinevatel sündmustel võidakse pildistada ja filmida.

Fotosid ja videosid võidakse salvestada ning avalikustada kultuurikeskuse kalendris eesmärgiga jagada teavet Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses toimuvate sündmuste kohta.

Fotosid ja videosid võidakse kasutada Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse reklaammaterjalide (plakatite, treilerite jms) koostamisel. 

Talveklassika

18.
detsember
pühapäev
2022
Kell 18:00

Tähe-Lee Liiv (klaver) ja H. Lepnurme nim keelpillikvartett

Kavas: Mendelssohn: Klaverikontsert nr 1, g-moll, Mozart: Klaverikontsert nr 23, A-duur jt. 

elix Mendelssohn on üks silmapaistvamaid romantismi ajastu heliloojaid. Tema muusika oli vastandina tema kuulsatele kaasaegsetele – Berliozile, Wagnerile, Lisztile jne – siiski pigem konservatiivne. Ta pidas lugu klassikalistest traditsioonidest ning oli ettevaatlik uuenduste osas. Tema tuntuimad teosted on avamäng näidendile “Suveöö unenägu”, Itaalia ja Šoti sümfooniad, viiulikontsert jt. Ka kuulus “Pulmamarss” pärineb Mendelssohni sulest. Nende teoste klassitsistlik kuid samas talle ainuomaselt külluslik ja virtuoosne stiil on äratuntav ka klaverikontserdis g-moll. Teos on üks nõudlikumaid ning armastatumaid selles žanris. 

Hugo Lepnurme nimeline keelpillikvartett asutati 2017. aasta kevadel ning on nüüdseks enim esinev keelpillikvartett Eestis. Neli muusikut, kellel kõigil on erinevad kogemused solisti, orkestrandi ja õpetajana, annavad H. Lepnurme nim keelpillikvartetile kordumatu muusikalise karakteri. Omavaheline pikk sõprus, armastus muusika vastu ja sügav austus publiku suhtes on nende jaoks kolm põhilist kõlapildi kujundajat. Lisaks klassikalise muusika mängimisele on kvarteti nägu kindlasti kujundanud ka ulatuslik koostöö noortega Eesti koolides koostöös Eesti Kontserdiga. Maailmas laialt tuntud ja palju mängitud kvartettide kõrval on H. Lepnurme keelpillikvartett leidnud oma repertuaari ka palju põnevat kaasaegset muusikat, mida Eestis seni esitatud ei ole. Ansamblis mängivad Anna Samsonova, Maria Lepnurm, Darja Motovilova ja Enno Lepnurm.

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee õpib paralleelselt Eestis (TMKK-s Marrit Gerretz-Traksmanni juures ja EMTA-s Ivari Ilja juures), Soomes (Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Tawaststjerna juures) ja Itaalias (Accademia Perosis Konstantin Bogino juures). Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel.

Piletiinfo:
Pilet 7€/5€
Osta pilet: