Liivimaa Mihklilaat ja pidu

07.
oktoober
laupäev
2017
Valga kesklinn

kell 8-16 Valga kesklinnas. Laadale ootame müüma aiasaaduste, taime- ja loomakasvatajaid, käsitöömeistreid, meemüüjaid, puidust mööbli valmistajaid, erinevate toiduainete müüjaid, ehete valmistajaid jne. Laat on kujunenud rahva seas tuntuks ja hinnatuks iga-aastaseks meelelahutusürituseks

Liivimaa Mihklilaat ja pidu

Tule müüma! Tule ostma! Tule uudistama! Valga kesklinnas toimub  laupäeval, 7. oktoobril 2017 Liivimaa Mihklilaat ja pidu

 • kell 8-16 LAAT Kesk ja Vabaduse tänaval. Laat on kujunenud rahva seas tuntuks ja hinnatuks iga-aastaseks meelelahutusürituseks.  

o          Müügikohtade registreerimine

o          Müügikohad kaardil 

Kultuuri- ja Huvialakeskuse esisel platsil

 • kell 12-15 Folkloorikarusell: esinevad rahvatantsurühmad Sõsarad ja Pilleriin Valgast, Rehkendajad Tartust. Kapell Supsti koos segakoori Rõõm lauljatega Valgast ja rahvamuusikaansambel Kirime Tõrvast. Vokaalansambel Samssaara ja stuudio Joy tantsuansambel  Greis Valgast.

Külaliskollektiivid Tallinnast: folklooriansambel Bõlitsa, tantsuansambel Sirin, laste

folklooriansambel Kadrill, tantsustuudio Gratsija ja rahva-ja estraadi tantsustuudio Extemp.

 • kell 13       Koduleiva ja koduveini konkursi võitjate autasustamine

Kultuuri- ja Huvialakeskuse teatrisaali fuajees

 • kell 10-11.30 Koduleiva ja koduveini degusteerimine, hindamine. Konkursil osalemiseks registreerida telefonil 5646 7946 või e-postile sirje.pass@gmail.com. Juhend

  Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse ümbruses

 • kell 10-16 Lastele batuudid, karussell, elektriautod, veerev kera (tasulised)
 • kell 11-13 Laadalisi lõbustavad MTÜ Laste Tsirkusestuudio Reveranss klounid ja mustkunstnik.

Säde pargi ja selle tiigil

 

•    kell   9-12 Rohevahetusnurgake - sügiseti kaevatakse välja erinevaid püsikuid ja selle asemel, et need kompostihunnikusse visata, too taimed turule ja inimene, kellel on just see taim veel puudu, saab selle rohevahetusnurgast.

 • kell 10-12 Kalapüügi meistrivõistlused tiitlile "Liivimaa vingem kalamees". Juhend

Valga Keskraamatukogu hoovis

 • kell   9-15 Väljanäitus „Looduse vingerpussid koduaias“. Väljanäitusele ootame isevärki väljanägemisega puu- ja köögivilju. Eksponaadid palume raamatukokku tuua 2.- 6. oktoobril raamatukogu lahtioleku aegadel.
 • kell 10-14 Raamatukogu võtab vastu ja jagab tasuta raamatuid. Võimalus raamatuid omavahel ka vahetada!

Valga Keskraamatukogu esisel platsil

•    kell 10-14  Sügisene kirbuturg. Info ja müüjate registreerimine telefonil 511 1943.         

Valga Muuseumi hoovialal

 • kell 10-14 Talulaste mängumaa telk. Mänguasjade hulka kuuluvad looduslikest materjalidest meisterdatud loomad, taluhooned, põõsad jne. Lastel on võimalus nendest mänguasjadest moodustada kokku suur talu, koos karjaaedade ja muude talu juurde kuuluvate hoonetega.

Jõudu saab proovida osaledes erinevates osavusmängudes: vibu laskmises ja täpsusviskes, kalamängus ja pimesikumängus. Teadmisi saab kontrollida erinevates mõistatusmängudes. Kogenud juhendajate käe all õpitakse kassikanga kudumist, talulapse ehete meisterdamist looduslikest materjalidest ning erinevate esemete valmistamist lõngast ja looduslikest materjalidest. Nõiapuudest (kadakas, pihlakas) valmistatakse talismane ja toimub sõlmede tegemise õpituba. Meeleolu loovad Koidu Ahk`i noored pärimusmuusikud.

 • kell 10-14 Oma silmaga võimalik vaadata, kuidas töötab vanaaegne viljapeksumasin. Heino Prosti  Põllumajandusmasinate Muuseumi eksponaat on täiesti töökorras ja ootab kõiki laadalisi viljapeksule. Teravilja toob viljapeksule Silver Visnapuu Alakonna talust (Karula rahvuspark).

•    kell 10-16 Ranna Rantšo loomapark. Ponid, hobused, kihnu lambad talledega, kitsed talledega, sikud, kameroni kitsed, šotimägiveise vasikas, jänesed, villaseakesikud, minisead. Haned, kuked-kanad, kalkunid. Loomaparki sissepääs 1€, hobusega sõit 2€.

•    kell 10-16 Valgamaa Künniniidu talu alpakad. Alpaka ehk pako on Lõuna-Ameerika kodustatud kaamellane, kes meenutab välimuselt väikest laamat.

      •    kell 10-14 Võimalus sõita Otepää Ponimaa ponidega, sõit 2€.

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse ees peotelgis kell 19-23  TANTSUPIDU KOOS ANSAMBLIGA PATUNE POOL. Pilet 10 €, pensionärid 8 €.

Voorimehe Pubis

 • kell 23 Liivimaa Mihklilaada ja peo järelpidu. ?. Pilet ?€  

INFORMATSIOON KAUPLEJATELE:

 • Laadale ootame müüma aiasaaduste, taime- ja loomakasvatajaid, käsitöömeistreid, meemüüjaid, puidust mööbli valmistajaid, erinevate toiduainete müüjaid, ehete valmistajaid jne.
 • Müügikoha hinnad on alljärgnevad:

3x3 m (käsitöö, põllumajandussaadused, sh istikud) üks koht 15 €;

3x3 m (toidukaubad, tööstuskaubad, trükised, erakondade reklaam) üks koht 25 €;

1-faasilise voolu (16A) ühendamine 15 €.

Elektrooniliselt registreeritud koht säilitatakse 7. oktoobril kuni kella 7.30-ni. Kaasa võtta maksmist tõendav dokument.

7. oktoobril saab kohamaksu tasuda Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses (Kesk tn 1)  alates kella 6-st hommikul.

Registreeri end laadale SIIN

                 Vaata kaarti SIIN